نتایج جستجو برای عبارت :

1981 : مقالهٔ جدید : آوانگارد و کیچ

نوشتهٔ کلمنت گرینبرگ، ترجمهٔ فرشید آذرنگ
خب اول صبح زود بیدار شدم صبحونه خوردم بعد خوابم برد دوازده بیدار شدم :/ سعی میکنم به خودم سخت نگیرم اما از اول عید دلم میخواد سحر خیز بشم. یعنی امیدوارم بتونم. در مورد مقاله هم راستش چیزی نمیدونم. امیدوارم بفهممش. بریم بخونیم ببینیم چیه. 
BluRay,Unico 1981,دانلود انیمه Unico 1981 720p,دانلود انیمه کارتون Unico 1981,دانلود انیمیشن Unico 1981,دانلود انیمیشن یونیکو The Fantastic Adventures of Unico 1981,دانلود انیمیشن یونیکو اسب تک شاخ 1981,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود کارتون های قدیمی,دانلود مستقیم انیمیشن Unico 1981 1080p,دوبله انگلیسی,دوبله فارسی,زبان اصلی,کیفیت بلوری,ماجراهای شگفت انگیز یونیکو,یونیکو,
ادامه مطلب
خب این مقاله هم تموم شد. من فهمیدم اوانگارد و کیچ چی هستن اصلا. یعنی خب نمیدونستم درست. مقاله ی خوبی بود روشنم کرد هرچند یسری سوال برام پیش اومد. شاید خیلی سریع خوندمش شاید باید بیشتر وقت میذاشتم براش که این سوالا پیش نیاد نمیدونم ولی بعدا حتما دوباره میخونمش. برای بار اول فکر کنم گرفتم ازش یه چیزایی.
مقالهٔ جدید حالا چی بخونم؟
تخت آوانگارد
محصولات مختلفی در جنس ها  و کیفیت های عالی در کالاپلاست موجود است که با توجه به نیاز خود می توانید از بخش های مختلف این فروشگاه استفاده کنید.     تخت آوانگارد      از محصولات موجود در کالاپلاست است که قرار است خدمت شما عزیزان معرفی شود، همراه ما باشید و مشخصات و ویژگی های تخت آوانگارد را مشاهده کنید.

ویژگی های تخت آوانگارد
از اولین ویژگی هایی که هنگام مشاهده    تخت آوانگارد      به چشم میخورد زیبایی محصول است که در هنگام خرید ا
BluRay,x265 HEVC,انیمیشن خانوادگی,حجم کم,خرگوش باگز بانی,دانلود Looney Looney Looney Bugs Bunny 1981 720p,دانلود انیمیشن Bugs Bunny Movie 1981,دانلود انیمیشن Looney Looney Looney Bugs Bunny Movie 1981,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی کارتون Bugs Bunny Movie 1981,دانلود کارتون باگز بانی,دانلود مستقیم Looney Looney Looney Bugs Bunny 1080p,دوبله فارسی,کیفیت بلوری,
ادامه مطلب
Les Schtroumpfs 1981,The Smurfs TV Series,اسمورف ها,اسمورفها,انیمیشن سریالی اسمورف ها,دانلود دوبله فارسی انیمیشن The Smurfs 1981,دانلود رایگان اسمورف ها,دانلود رایگان انیمیشن The Smurfs 1981-1990,دانلود فصل اول اسمورف ها,دانلود کالکشن اسمورف ها,زیرنویس فارسی سریال The Smurfs Complete Season,سایت دوستی ها,سریال اسمورف ها,سریال کارتونی اسمورفها,کتاب اسمورف ها,
ادامه مطلب
بخشی تفصیل‌یافته از مقالهٔ ابن‌خلدون و مفسران، در شمارهٔ اخیر (۲۶-۲۷) مجلهٔ صدرا به چاپ رسیده است. اگر به متن دیجیتال آن دست پیدا کردم منتشر می‌کنم.

اصل مقالهٔ ابن خلدون و مفسران که عمدهٔ مطالعات آن مربوط به حوالی سال ۱۳۸۷ است، اینجا چاپ شده است.
من اومدم. مقاله هارو خوندم. زیاد سخت نبودن. مقالهٔ سیندی شرمن و هاکنی رو که میخوندم دقیقا فهمیدم چرا خوشم نیومده. عکسهای رنج هم مقاله ی کوتاهی بود از جان برجر با ترجمهٔ فرشید آذرنگ که مترجم باقی مقاله ها یعنی مقالهٔ سیندی شرمن که نوشتهٔ ارتور دانتو هست و توی حرفه عکاس دو چاپ شده و همچنین مقالهٔ عکاسی استعلایی هاکنی نوشتهٔ ویکتور آرواس حرفه عکاس پنج و و مقالهٔ کوتاه نواحی مرزی غم انگیز نوشتهٔ اندی گروند برگ و حرفه عکاس هشت. حتما آخری رو بخون ا
خب مقاله ی در وی امر نو رو خوندم که گفتگویی بود با رابرت روزنبلوم با ترجمهٔ فرشید آذرنگ در حرفه هنرمند ۶. قبلا هم خونده بودمش اما الان تو ذهنم موند. چیزایی که موقع خوندن به فکرم میرسیدو نوشتم و شد چهار صفحه :/ البته چرت و پرتم شاید بینش باشه باید ویرایشش کنم بعدن. شاید اینجا بنویسم. خب قرار گذاشتیم با دوستام بخونیمو راجع بهش حرف بزنیم نمیدونم چیزایی که نوشتم بدرد میخوره یا نه ولی خب حرفای من در همین حد بود :دی  چیزای ساده ای یادم اومد و به نظرم ر
به استناد سایت آزمون های حقوقی دینا تمام سردفتران اسناد رسمی نیاز به یک دفتریار دارند تا در انجام امور دفتر اسناد رسمی و در مواقعی که آن ها در دفتر حضور ندارند به کارها رسیدگی کند . این سردفتران می توانند با معرفی شخصی برای شرکت در آزمون دفتریاران و در صورتی که این شخص حد نصاب نمره را کسب کند او را به عنوان دفتریار استخدام کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون دفتریاری اسناد رسمی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com
My Bloody Valentine  1981

کیفیت : BluRay 720p
 اولین اکران : 1981 February
 ژانر : ترسناک، معمایی، هیجان انگیز
 کشور : کانادا
 شامل زبان : انگلیسی
 کارگردان : George Mihalka
 ستارگان : Paul Kelman, Lori Hallier, Neil Affleck
خلاصه داستان: داستانی قدیمی و محلی وجود دارد در مورد کشته شدن کسانی که روز ولنتاین را جشن می گیرد.اما وقتی گروهی از دستور قاتل سرپیچی می کنند و مردم کشته می شوند به نظر می رسد که افسانه به حقیقت تبدیل شده است..
http://opizo.com/0BC5sS
Prince of the City  1981

کیفیت : WEB-DL 720p
 اولین اکران : 1981 August
 ژانر : جنایی، درام
 کشور : آمریکا
 شامل زبان : انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی
 کارگردان : Sidney Lumet
 ستارگان : Treat Williams, Jerry Orbach, Richard Foronjy
خلاصه داستان: افسر پلیس نیویورک دنیل سیلو درگیر یک سری عملیات بحث برانگیز پلیس می شود. با نزدیک شدن امور داخلی، او شروع به فاش کردن فساد داخل نیروی پلیس می کند
http://opizo.com/qvCfcB
امروز روز خوبی بود یعنی عالی بود من به موقع بیدار شدم کارامو کردم یجوری حس میکنم کارای صبحم مال خیلی وقت پیشه. فردام همینجوری بیدار میشم پس فردا هم همینطور عصریم یه ذره حتی خوابیدم. الانم همه کارامو کردم رسیدم فصل افلاطونیان کیمبریج. من فکر میکردم کنبریج ِ. بگذریم. 
کتابو دیگه امشب نمیخونمش. به جاش مقالهٔ سکوت دیدن ماینور وایت ترجمهٔ فرشید آذرنگ و سالومه منوچهری رو میخوام بخونم. آخرین بار ۲۰ اسفند ۹۷ خوندمش. چقدر گذشته ها انگار یه عمر باشه.
فی‌الواقع می‌دانی دنبالِ چی هستم؟ می‌گویم بیا از زندگی‌مان فیلم بسازیم. یعنی تصور کن! مونتور - مثلا تدوین‌گر- بیاید، ما هم یک میلیون میلیون میلیون ده ساعت حلقه فیلم بهش بدهیم، بگوییم جناب! لطف بفرمایید از زندگیِ من یک فیلمی تهیه ببینید، می‌خواهیم نشان عالمش بدهیم. تویِ سینماها به تماشا. از سه چار ساعت بیش‌تر نشود.
یحتمل فیلم زندگیِ من می‌شود از این آوانگارد و سینمای هنری و تجربی... نه که آدم اهل هنری باشم. نه. از بس واقعیت و خیال و رویا در
دانلود دوبله فارسی فیلم هندی نصیبکیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
بازیگران : Amitabh Bachchan , Shatrughan Sinha , Rishi Kapoor
کارگردان : Manmohan Desai
محصول : هند
سال تولید : ۱۹۸۱
زبان : دوبله فارسی
فرمت : MKV
حجم : ۹۵۵ مگابایت
خلاصه داستان : یک مرد مست که نمی تواند حساب خود را بپردازد بلیط بخت آزمایی ●♪♫خود را به پیشخدمت می دهد.پیشخدمت تصمیم می گیرد بلیط را به سه دوست خود نشان دهد.اما وقتی بلیط برنده جایزه ای بزرگ می شود رابطه دوستی آنها به هم می خورد●♪♫
Outland 1981

اولین اکران : 1981 May
 ژانر : اکشن، جنایی، علمی-تخیلی
 کشور : انگلستان
 کارگردان : Peter Hyams
 ستارگان : Sean Connery, Frances Sternhagen, Peter Boyle
خلاصه داستان: کلانتر اونیل به مستعمره معدنچیان در یکی از قمرهای مشتری فرستاده می شود.در مدت تصدی او،معدنچیان یکی پس از دیگری کشته می شوند.وقتی او شروع به تحقیق می کند متوجه نقطه مشترکی بین همه مرگها می شود...
نامزد اسکار بهترین صدا
http://opizo.com/NugGMu
کیفیت : BluRay 1080p
حجم : 1.96 GB
زبان : دوزبانه و دوبله

لینک مستقیم

حجم : 985.56 MB
زبان : دوزبانه و دوبله

لینک مستقیم

لینک های دانلود نسخه زبان اصلی کیفیت : BluRay نسخه کامل مشاهده لینک ها

کیفیت : BluRay 1080p
حجم : 1.85 GB
انکودر : YIFY

لینک مستقیم
زیرنویس

حجم : 871.09 MB
انکودر : YIFY

لینک مستقیم
زیرنویس
پایتخت پر جنب و جوش کاتالونیا ، بارسلونا یک شهر ساحلی خیره کننده است. مناظر زیبا ، معماری نفس گیر و جاذبه های فرهنگی فوق العاده آن را یک مقصد عالی برای گردشگری کرده است . البته آب و هوای مطبوع مدیترانه ای بر جذابیت می افزاید.. آنتونی گائودی با ساختمانهای آوانگارد سورئالیستی خود ، بارسلونا را ماندگار کرد.. آنتونی گائودی با ساختمانهای آوانگارد سورئالیستی خود ، بارسلونا را ماندگار کرده است . در خیابان لارامبلا میتوانید نوازندگان و طراحان خیاب
Rich and Famous 1981

اولین اکران : 1981 October
 ژانر : درام
 کارگردان : George Cukor
 ستارگان : Jacqueline Bisset, Candice Bergen, David Selby
خلاصه داستان: کالج اسمیت، سال 1959. «مری نوئل» (برگن) با نزدیک‌ترین دوستش، «لیز هامیلتن» (بیسه) خداحافظی می‌کند تا با «داگ» (سلبی) که زمان دل‌باخته «لیز» بوده، زندگی مشترکی را آغاز کند. ده سال بعد، «لیز» که حالا یک نویسنده مشهور روشن‌فکر شده، به دیدن «مری» و «د
قبل از این که کتاب جدید شروع کنم تصمیم دارم مقالهٔ مرگ مؤلف رو که نوشتهٔ رولان بارت هست و با ترجمهٔ فرزان سجودی دارم رو بخونم چون موقع نوشتن دفترمم رسیدم به اون جلسه از کلاسمون که این مقاله رو خوندیم برام یه مروری هم میشه و این که کتاب بعدی‌که قراره شروعش کنم داستان سارازین بالزاک رو هم داره هم تو مقاله راجع بهش نوشته هم فکر کنم تو کتاب. خلاصه که همین برم شروع کنم. 
اولین مقاله ای که دوباره خوندم مقالهٔ چشم عکاس هست. نوشتهٔ جان سارکوفسکی با ترجمهٔ اسماعیل عباسی که توی حرفه عکاس ۹ چاپ شده و از اینجا میتونین بخرینش.
این مقاله جزو اولین مقاله هایی بود که تو عمرم در مورد عکاسی خوندم! این که بگم چقدر پرت بودم واقعا کمه اصلا نمیدونستم مقاله ای هست نیست کی نوشته در مورد عکاسی که اصلا بهش فکرر نمیکردم نمیدونستم اصلا مقاله چیه. ولی به هر حال با این توصیفات باید بفهمید که به خاطر پایه ی مطالعاتی نه چندان زیادم  بر
Pennies from Heaven 1981

اولین اکران : 1981 December
 ژانر : درام، موزیکال، عاشقانه
 کارگردان : Herbert Ross
 ستارگان : Steve Martin, Bernadette Peters, Jessica Harper
خلاصه داستان: در دوران رکود اقتصادی، یک فروشنده نت موسیقی آرتو پارکر تلاش می کند تا محصولات خود را به فروش برساند، اما در متقاعد کردن خریداران چندان موفق نیست. اما او در یک فروشگاه با معلمی آشنا شده و عاشقش می شود و...
نامزد اسکار بهترین طرا
دانلود انیمیشن The Fox and the Hound 1981 با دوبله فارسی
نام اثر: The Fox and the Hound
ژانر: انیمیشن | ماجراجویی
محصول: آمریکا
کارگردان: Ted Berman, Richard Rich, Art Stevens
ستارگان: Mickey Rooney , Kurt Russell , Pearl Bailey
سال تولید: 1981 میلادی
زبان: انگلیسی
زیرنویس فارسی : دارد
خلاصه داستان : بچه روباهی به نام تاد با توله سگ شکاری، کاپر دوست می شود. اما این دو، بزرگ که می شوند نمی توانند باز هم دوست یکدیگر باقی بمانند…

دانلود انیمیشن – دانلود بازی – دانلود فیلم
این مطلب توسط رسانه پارسی د
دانلود انیمیشن The Fox and the Hound 1981 با دوبله فارسی
نام اثر: The Fox and the Hound
ژانر: انیمیشن | ماجراجویی
محصول: آمریکا
کارگردان: Ted Berman, Richard Rich, Art Stevens
ستارگان: Mickey Rooney , Kurt Russell , Pearl Bailey
سال تولید: 1981 میلادی
زبان: انگلیسی
زیرنویس فارسی : دارد
خلاصه داستان : بچه روباهی به نام تاد با توله سگ شکاری، کاپر دوست می شود. اما این دو، بزرگ که می شوند نمی توانند باز هم دوست یکدیگر باقی بمانند…

دانلود انیمیشن – دانلود بازی – دانلود فیلم
این مطلب توسط رسانه پارسی د
#یوری_گاگارین نخستین انسانی بود که در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ میلادی با فضاپیمای وستوک ۱ به فضا رفت و طی ۱۰۸ دقیقه مدار زمین را به طور کامل پیمود. این ویدیو شامل لحظات پرتاب فضاپیما به فضا، بازگشت به زمین و استقبال باشکوه مردم اتحاد جماهیر شوروی از وی در ۶۹ سال پیش است!
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:Website Weblog Instagram Telegram
[ویدئو ۳:۲۲]
Add a commentمشاهده مطلب در کانال
میشه گفت تقریبا دیشب نخوابیدم. با این حال امروز هم شروع شد با فرانسوی هم شروع شد. میخوام مقالهٔ جان سارکوفسکی رو بخونم. ترجمهٔ اسماعیل عباسی که توی حرفه عکاس ۹ بوده. مقاله ای که نقد یک خوندیمش و خیلی هم جدید نیست. هنوز کتاب نمیدونم چی شروع کنم. باید ببینم چی بخونم. البته احتمالا بعد از چشم عکاس مقاله مرگ مولف و از اثر به متن رو بخونم از کتاب به سوی پسا مدرن ترجمه پیام یزدانجو نوشتهٔ رولان بارت. بعدش یه کتاب انتخاب کنم. بریم ببینیم امروز چجوری م
من تو خونه ای بزرگ شدم که از اولشم توش پر دختر بود. یعنی تا چشم باز کردم یه عالمه دامن چین دار، تور و پف و صورتی و لاک و کفشای تق تقی و عروسک های موبور و چشم روشن و... دورم دیدم! قبل از ازدواج خواهرام، مامان همیشه از رد لک رژ و ریملایی که روی آینه یا میز آینه مون بود شاکی بود، از موهای بلندی که گاها می ریخت رو زمین یا لک لاکی که می خورد رو فرش اتاقمون و خدا، خدا می کردیم چشم مامان بهش نیفته! (البته الانم از من شاکیه ولی خب کمتر) سلیقه هامون با هم متفاو
کنوانسیون محو کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در تاریخ 27 آذر 1358 (18 دسامبر 1979) توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد
تصویب و برای امضا، تصویب و الحاق کشورها مفتوح گردید. این کنوانسیون بر اساس بند 1 ماده 27 در تاریخ 12 شهریور 1360 (سوم سپتامبر 1981)، لازم الاجرا شد.
مقدمه
ادامه مطلب
میشه گفت تقریبا دیشب نخوابیدم. با این حال امروز هم شروع شد با فرانسوی هم شروع شد. میخوام مقالهٔ جان سارکوفسکی رو بخونم. ترجمهٔ اسماعیل عباسی که توی حرفه عکاس ۹ بوده. مقاله ای که نقد یک خوندیمش و خیلی هم جدید نیست. هنوز کتاب نمیدونم چی شروع کنم. فعلا دارم به خودم یه حالی میدم. بعدشم باید ببینم چی بخونم. البته احتمالا بعد از چشم عکاس مقاله مرگ مولف و از اثر به متن رو بخونم از کتاب به سوی پسا مدرن ترجمه پیام یزدانجو نوشتهٔ رولان بارت. بعدش یه کتاب
من اصلا حسم به زبان خوندن نمیره ۵۰۰ تا کلمه رو واقعا جمله بسازم؟ احساس میکنم سر کارم :((شاید عصر تر حسش اومد اما الان میخوام مقالهٔ آئورارو که اونشب نخوندمش بخونم. اولین بار ابان ۹۶ خوندمش اوووه یه قرن انگار گذشته. آئورا ، نوشتهٔ فرشید آذرنگ ، حرفه عکاس ۱۶ (حرفه هنرمند). یعنی زبانو باید قشنگ تا اخرین وقتش صبرکنم بعد بزنم تو سرم بخونم:/ اخه اینجوری نمیدونم باید چجوری بخونم مشکل اینه. هوووف آخرم همون فردا میشه. من باید خیلی بیشتر تلاش کنم میدونم ب
میخوام ما بین کارم مقالهٔ آئورارو بخونم. دلم باز میشه و کلی کیف میکنم از دوباره خوندنش. و البته یه چیزایی برام یادآوری میشه. و این که خب بقیه کارامم انجام میدمو وقتمو هدر نمیدم. دلم برای استادم، بارت ، سونتاگ و بنیامین تنگ شده. دوستام هستن خب ! زندگی من اینقدر که با این آدمها درگیره و میگذره با بقیه کسایی که هستن نمیگذره. کاش واقعی بودن. وقتی به نبودنشون فکر میکنم ناخودآگاه گریه ام میگیره. مثل حالا. خیلی وقته که میشناسمشون از بعد از کلاس استادم
مقالهٔ معاصران هنر ، نوشتهٔ فرشید آذرنگ ، مجله سینما و ادبیات پاییز ۹۲
ای کاش اینها دوربین را به حال خود میگذاشتند و واقعا از خود موضوعات میگفتند تا شاید آثار بهتر و قابل تاملی پدیدار میشد.
باید از خود پرسید که آیا من از نوشتن ناگریزم ؟، و اگر چنین است زندگیم ، حتی تا بیهوده ترین و تهی ترین دم آن ، باید نشانه و شاهد چنین میل و اشتیاقی باشد. (ریلکه) اینو چند وقت پیش خانم صالح زاده استوری گذاشته بود من فکرم درگیرش شد و پرسیدم چه کتابی الان قسمتی ا
شاخصه‌ی سبک‌مغزان سطحی‌نگر در طول تاریخ، انعطاف‌ناپذیری و بی‌استعدادی در تشخیص اهم  از مهم و برنتابیدن تغییر تکلیف است. در نگاه آنها ظاهر قرآن مطلقا محترم است، حتی اگر روزی به حکمیت صفین بیانجامد؛ خون مسلمان مطلقا حرام است، حتی اگر بر امیرالمؤمنین(ع) خروج کرده باشد؛ مناسک حج مطلقا خط قرمز است و باید به اتمام رساند، حتی اگر حسین بن علی(ع) قصد ترک مکه را کرده باشد؛ صلح با دشمن مطلقا گناهی نبخشودنی است، حتی اگر این صلح تصمیم حسن بن علی(ع) با
حقن الدهون انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه، حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوجه هی ع
حقن الدهون

انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه،
حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر
من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر
فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة
ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات
التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوج
کیپریپدیوم‌های زرد و بنفش از نادرترین گل‌های دنیا محسوب می‌شوند. اصالت این گل به اروپا و به‌خصوص انگلستان بازمی‌گردد. شکل ظاهری این گل سبب شده تا آن را به یک کفش یا یک ظرف تشبیه کنند. با وجود این‌که هم‌اکنون شمار کیپریپدیوم‌های زرد و بنفش کم است اما تعداد آن‌ها پیش از سال 1917 کمتر هم بود اما در این سال یک باغ زیبا از گل کیپریپدیوم‌ در انگلستان کشف شد و از سال 1981 نیز این گیاهان نایاب تحت حفاظت قرار گرفته‌اند. متاسفانه افراد بسیاری به صورت
فدریکو گارسیا لورکا از برجسته ترین شاعرای اسپانیاس که نقش مهمی تو پیدایش جنبش آوانگارد شعری اسپانیا (جنبش موسوم به گروه بیست و هفت) داشته و علاوه بر شعر، نمایشنامه هم مینوشته و آثارش چه شعر و چه نمایشنامه، از آثار کلاسیک ادبیات اسپانیا و حتی جهان بشمار میرن. ترجمه های زیادی از آثارش به زبان فارسی موجوده که ترجمه و دکلمۀ شعرِ "ساعت پنج عصر" با صدای احمد شاملو و نمایش نامۀ عروسی خون یکی از معروفاشه. (منتخبی از اشعارش رو میتونین اینجا بخونین)
امروز خیلی خوب بودم تقریبا تمام کارهامو انجام دادم و کلی هم از صبح کتابمو جلو بردم شدم همون مائده ای که حسرت شده بود دوباره مثلش شدن ولی خب اتفاق افتاد. 
میخوام مقالهٔ مرگ مؤلف رو بخونم نمیدونم برای بار چندم میشه. اما فکر میکنم اشکالی نداشته باشه. جدا از اون در مورد چیزی هست که من الان درگیرشم. 
خبر خوب کتاب قطعات تفکر برام ارسال شده امشب به دستم میرسه بالاخره.

کتاب جنایت و مکافات ، نوشتهٔ فیودور داستایفسکی ، ترجمهٔ احد علیقلیان، نشر مرکز
ه

مقالهٔ آئورا، فرشید آذرنگ ، حرفه عکاس ۱۶ ( حرفه هنرمند )

در حقیقت ، عکاسی دو کار می کند : با حجاب برداشتن از اشیا و از میان بردن هاله ای که آنها را در میان گرفته به ادراک انسان کمک میکند تا آنچه در جهان ، یکسان و مشابه است دریابد و از سوی دیگر با همین عمل و از طریق مانند سازی و رو نوشت ، آنچه را در جهان، یکه و یگانه است فراچنگ آورد و بر آن مسلط شود. در حقیقت ،عکاسی جهان را مشابه تر و قابل دسترس تر از آنچه به نظر می رسد ،نشان می دهد. 

عکاسی ، مارا
امروزم خیلی وقت شروع شده. مها رفته غذارو بزاره منم از فرصت استفاده کردم اومدم اینجا. میخوام بعد از نهار مقالهٔ چشم و ذهن دوربین وار رو بخونم. کاش میدونستم برای چه کتابی( دوستم گفت احتمالا کتاب نظریه عکاسی ) تا اینجا بنویسمش ولی از ماینور وایت هست. 
قبل الان از ۱۲ با مها نشستیم از رویاهامون حرف میزدیم. یعنی میشه یروز اتفاق بیفتن؟ باید دید چی میشه. امیدوارم ده سال دیگه جایی باشم که تو رویاهام فکر میکنم. چقدر عوض شده رویاهام از حتی از چند ماه پیش ت
مدیریت کیفیت توان در نیوزیلند
کلمات کلیدی: هارمونیک، کیفیت توان (PQ)، مقررات.
توجه داشته باشید که این مقاله چندین قسمت است که در نوشته های بعدی به ادامه ی آنها میپردازیم.
مقدمهنیوزیلند (NZ) یکی از جالب ترین کشورها برای مطالعه کیفیت توان (PQ) و خصوصا هارمونیک هاست، زیرا یک کشور جزیره ای کوچک می باشد که بخش بزرگی از برق تولید شده آن، یکسوسازی را تجربه می کند. در حقیقت، تنها دو مورد از بارها (کوره ذوب آلومینیوم Tiwai و لینک HVDC)، تا % 28 تولید پیک کشور را ت
بیوگرافی جون جی-هیونJun Ji-hyun بازیگر کره ای
بازیگر کره ای
کیم سو هیونکیم سو هیون
جون جی-هیون (Jun Ji-hyun) متولد  ۳۰ اکتبر ۱۹۸۱ هنرپیشه اهل کشور کره جنوبی است. بیشتر شهرت وی به خاطر بازی در فیلم دختر گستاخ من است. از دیگر فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به خون: آخرین خون‌آشام، تو از ستاره‌ها اومدی، ترور و افسانه دریای آبی اشاره کرد.
ادامه مطلب
إن علامة السفهاء السطحیّین على مرّ التاریخ، هو الجمود وعدم قابلیّتهم فی تشخیص الأهم عن المهم وعصیانهم على تغییر التكلیف. فإنهم یحترمون ظاهر القرآن مطلقا، ولو دعا إلى الحكمیة فی صفّین. ویحترمون دم المسلم مطلقا، ولو خرج على أمیر المؤمنین(ع). ومناسك الحج عندهم خط أحمر مطلقا، ولو كان الحسین(ع) مغادرا مكّة. والصلح مع العدوّ عندهم ذنب لا یُغفَر مطلقا، ولو كان الإمام الحسن(ع) قد اتخذ هذا القرار. لا یعقلون أن تارة یجب الصراخ وتارة یجب السكوت، وتار
دلیل سکوتم یک چیز هست حالم روبراه نبود زیاد. بیشتر زبان خوندم. و بعد کرخت افتادم رو تخت و بی حسی. بی حسی هم جسمی و هم فکر میکنم از نظر روحی یا روانی. حس تهی بودن انگار نبودم. کاش توضیحش اسون بود. تمام تنم انگار نمیتونست حس کنه احساس میکردم چیزیو از دست دادم. یه موزیک هم مدام توی گوشم کشداااار تکرار میکرد با این که یک بار بهش گوش داده بودم و این ادامه داشت. مثل مرده ها افتاده بودمو نمیتونستم حرکت کنم. مامان فکر کرد خوابم حتی نمیتونستم جوابشو بدم.
آرایش و میکاپ حرفه ای عروس 

چهره‌پرداز یا گریمور یا مسئول گریم فردی است که آرایش چهره بازیگران برای حضور در نمایش‌های تلویزیونی، سینمایی یا تئاتری را بر عهده دارد. چهره‌پردازی از سال ۱۹۸۱ تبدیل به یکی از موارد جایزه اسکار گردیده است. هم اکنون در کشور آموزشگاههای بسیاری به آموزش گریم به هنرجویان می پردازند در آرایشگاه های زنانه از گریم به میکاپ نام برده می شود. 
ادامه مطلب
از ساعت هفت امروز بیدار شدم بدون زنگ ساعت الان یه مدت هست که این ساعتا بیدار میشم. به هر حال انگار حالم خوبه حسابی حداقل پرخوابی ندارم به جز دیروز که یهو باتریم تموم شدو خوابم گرفت دوساعت. تا ساعت چهار هفت ساعت وقت دارم کارامو انجام بدم که برم عکاسی. به شرطی که هم اول مقالهٔ اشباح اگلستون رو بخونم که یه چیزایی ییادم بیاد برای خودم هم این که چند تا عکاس ببینم. و باقی کارام که انجامشون بدم. اول میخواستم کتابم تموم بشه بعد مقاله رو بخونم اما فعلا ا
حتما با فیلم جن گیر آشنایی دارید و یا حداقل اسم آن را شنیده‌اید. پندرسکی آهنگ ساز این فیلم بود.
وی متولد لهستان و از چهره‌های نمادین موسیقی معاصر محسوب می‌شد و سازنده موسیقی فیلم‌های مهمی چون «جن‌گیر» ویلیام فردکین، «درخشش» استنلی کوبریک و «از ته دل وحشی» دیوید لینچ بود.

او از چهره‌های آوانگارد اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی و صدایی آزادیخواه در ورای همه سنت‌ها بود و زمانی که تنها ۲۶ سال داشت توجه جهانی را معطوف خود ساخت. وی از آن زمان تا کنون
پاورپوینت برند گس (Guess)
این پاورپوینت به بهترین نحو ممکن برند لاکچری گس را به تصویر می کشد. گس برندی آمریکایی است که در زمره‌ی خرده‌فروشان لباس آمریکایی و کمپانی های تولیدکننده‌ی پوشاک و سایر اکسسوری های دنیای مد مانند ساعت، عطر و جواهرات قرار می‌گیرد. این برند در سال 1981 تأسیس شد و خواستگاه اصلی‌اش، لس‌آنجلس آمریکا ...
ترزا از آویلا ١٥١٥-١٥٨٢ م عارف، قدیسه و راهبۀ اسپانیایی
فرانسیسکو د میراندا (١٧٥٠-١٨١٦ م) نظامی انقلابی ونزوئلایی
محمد امین پاشا ١٨٤٠-١٨٩٢ م پزشک و جهانگرد آلمانی آفریقا
آریستید بریان ١٨٦٢-١٩٣٢ م نخست‌وزیر فرانسه در دوران جنگ جهانی اول
ماکسیم گورکی ١٨٦٨-١٩٣٦ م نویسندۀ روس
ادموند موسکی (١٩١٤-١٩٩٦ م) ٥٨مین وزیر امور خارجۀ آمریکا و سناتور ایالت مین، ١٩٥٩-١٩٨٠ م
درک بوگارد ١٩٢١-١٩٩٩ م بازیگر انگلیسی
فردی بارتولومیو ١٩٢٤-١٩٩٢ م کودک‌بازیگ
شرکت آمریکایی IBM کامپیوتر های شخصی را در سال 1981 اختراع کرد و تمام PC های ساخته شده پس از آن تاریخ با PC اولیه سازگار هستند.اولین کامپیوتر ها با سیستم عاملی به نام Dos کار می کردند.یعنی Disk Operating System یا همان سیستم عامل دیسک.این سیستم فقط یک خط دریافت دستور داشت که کاربر دستورات مورد نظرش را در همان خط تایپ کرده و سیستم عامل آن دستورات را اجرا می کرد.
اما رایانه های مک از همان ابتدا با یک GUI (واسط گرافیکی Graphical User Interface) عرضه شدند که امکان اشاره و انتخا گ
 برند تامرون هفتاد سال قبل در شهر اوراوا ساخته شد و بیزینس خود را با تولید دوربین های شکاری و لنز های اختصاصی انها اغاز کرد و هفت سال بعد اولین ورژن با مانت t قابل تعویض را برای دوربین های 35 میلی متری اختراع کرد.
در دهه شصت میلادی نخستین خط تولید انبوه اولین لنز های تله فوتو به وسیله این برند شروع به فعالیت کرد. در سالهای پایانی دهه هفتاد برند در امریکا شهر نیویورک شعبه زد. در سال 1981 تولید لنز های زوم با توانایی بزرگنمایی 6 برابر برای دوربین های
Sera Tokdemir در تاریخ 11 اوریل 1981 در مرسین ترک به دنیا امد.او فرزندی به نام بوران گنجر دارد و او در سریال های ترکیه ای ایفای نقش داشته است.که در این پست اهنگ جدید این خواننده محبوب و دوس داشتنی ترکیه ای و هم چنین متن و ترجمه اهنگ Bir Gunde از این خواننده زیبا را خواهیم داشت. تلفظ فارسی اسم این بازیگر و خواننده سرا توکدمیر می باشد.
برای دانلود اهنگ Sera Tokdemir میتوانید با کیفیت 128 و 320 به شرح زیر روی هر کدام که خواستید کلیک کرده و دانلود فرمایید و...
منبع: پرشین
کتاب «مردی به نام اوه» نوشته فردریک بکمن(۱۹۸۱)، نخستین رمان این نویسنده سوئدی است و با استقبال چشمگیری در جهان رو به رو شد. مجله‌ی آلمانی اشپیگل درباره «مردی به نام اُوِه» نوشته است: «کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند!»
این کتاب داستانی تراژیک و طنزآلود دارد که با نگاهی انتقادی به نقد جهان مدرن و روابط انسانی حاکم بر آن می‌پردازد.

عنوان: مردی بنام اوه
نویسنده: فردریک بکمن
مترجم: فرناز تیمورازف  
کتاب مردی به نام اوه

سکوت دیدن ، ماینور وایت ، ترجمهٔ فرشید آذرنگ و سالومه منوچهری ،حرفه عکاس ۴
به کار گیری و کار دوربین ، ضرورتا برای آن است که عکاسی را در جهت آگاهی تشدید شده بکار گیرد. ( اما آگاهی تشدید شده یعنی چی؟ یعنی ما به درک بیشتری از جهان میرسیم و عکس مارو جای دیگه ای میبره؟)احتمالا هر کدام از ما چیزی ورای هنر و هم ورای آگاهی در نظر داریم.

من برای لذت کسانی مینویسم که این تجربیات را در خودشان بازخواهند شناخت.

پیش از کوشیدن به تجربهٔ عکس یا موضوعی که از

پرسشنامه رضایت جنسی هادسون
در سال 1981 توسط هادسون – هریسون و کروسکاپ برای ارزیابی سطوح رضایت زوجین ساخته شد این مقیاس دارای 25 سوال می¬باشد و جزء پرسشنامه¬های خودگزارش دهی محسوب می¬شود به عنوان مثال من احساس می¬کنم که زندگی جنسی ¬ام فاقد کیفیت است یا همسر من نمی¬تواند از لحاظ جنسی مرا ارضا کند پاسخ آزمودنی به هر ماده آزمون در سطح یک مقیاس 7 درجه¬ای بین 0 تا 6 مشخص می¬شود
مشخصات فایل

تعداد صفحات
3

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
docx

دسته بندی
پ
ادوارد چهارم ١٤٤٢-١٤٨٣ م پادشاه انگلستان، ١٤٦١-١٤٨٣ م
جیمز مونرو ١٧٥٨-١٨٣١ م ٥مین رئیس‌جمهور آمریکا
لیونل باریمور ١٨٧٨-١٩٥٤ م بازیگر و کارگردان آمریکایی
محمد ساعد مراغه‌ای (١٨٨١-١٩٧٣ م) نخست‌وزیر ایران
آنتونیو د الیویرا سالازار ١٨٨٩-١٩٧٠ م فرمانروای پرتغال، ١٩٣٢-١٩٦٨ م
اسکار شیندلر ١٩٠٨-١٩٧٤ م منجی آلمانی بیش از ١٠٠٠ یهودی از کشتار نازی‌ها
سیمین دانشور (١٩٢١-٢٠١٢ م) نویسندۀ ایرانی و همسر جلال آل احمد
کنت کائوندا ١٩٢٤-م رئیس‌جمهور ز
به پایان بازی کرونا نردیک می شویم، بازی خطرناکی که آمریکا از سالها پیش به دنبال آن بود، بیوتروریسم گرچه در جنگهای استراتژیک شناخته شده بود، ولی کسی فکر نمی کرد دیوانه ای پیدا شود و آن را شروع کند. در سال 1981 کتابی نوشته شد و داستان سرایی هایی کرد که الان، دقیقا در حال اجرا است. علتش آن بود که در سال 1979نیز کتابی، مشابه آن نوشته شده که فروش زیادی داشت، و به عنوان سقوط 79 نامگذاری شده، گفته بودند ایران بمب اتمی دارد ولی، استفاده از ان را بلد نیست، ل
یک آیه از سوره نجم با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت نجم-قمر هست که در سال 1981 در آفریقای جنوب اجرا کرده. سئوال اینه که برای آدمی که یه نفر دیگه دوست داره  اما نقشی در تلاشهای اون و به ثمر نشستنش نداشته ولی بابت نتیجه به دست آمده واقعا خوشحاله و اون هم از این خوشحالی بی خبره، آیا امتیاز مثبتی لحاظ میشه؟ شاید... اگه این آدم لیاقتشو داشته باشه....
وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَىٰ (39) وَأَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُرَىٰ (40) ثُمَّ یُجْ
دانلود فیلم سینمایی جوکر(JOKER) دوبله فارسی بدون سانسورنام:جوکرژانر:جنایی، درام، هیجان انگیزکشور:آمریکاتاریخ انتشار:2019زبان:دوبله فارسی+انگلیسیمدت زمان:2:01:49خلاصه داستان: سال ۱۹۸۱، مرد میانسالی به نام آرتور فلک به همراه مادرش پنی در شهر گاتهام زندگی می‌کند. آرتور به عنوان دلقک در مهمانی‌های مختلف ظاهر شده و خرج خود را اینگونه درمیاورد. گاتهام با جرم و جنایت‌های سازمان‌یافته مواجه شده و فقر و بیکاری مردم شهر از جمله آرتور را آزار می‌دهد. آ
در این روز، #یوری_گاگارین‌ به وسیله فضاپیمای وُستوک ۱ به فضا رفت و طی ۱۰۸ دقیقه، مدار زمین را پیمود و به سلامت به زمین بازگشت. سازمان ملل متحد به افتخار این فضانورد و به یاد نخستین سفر انسان به فضا، ۱۲ آوریل را به عنوان #روز_فضانورد نامگذاری نموده است. همچنین هر ساله در این زمان جشنی تحت عنوان #شب_یوری توسط ستاره‌شناسان آماتور و علاقه‌مندان به فضا در بسیاری از کشو‌رها از جمله کشور عزیزمان ایران برگزار می‌شود که متاسفانه شرایط خاص امسال اجا
خلاصه فیلم

سال ۱۹۸۱، مرد میانسالی به نام آرتور فلک به همراه مادرش پنی در شهر گاتهام
زندگی می‌کند. آرتور به عنوان دلقک در مهمانی‌های مختلف ظاهر شده و خرج
خود را اینگونه درمیاورد. گاتهام با جرم و جنایت‌های سازمان‌یافته مواجه
شده و فقر و بیکاری مردم شهر از جمله آرتور را آزار می‌دهد. آرتور به یک
اختلال عصبی ناخویشتن‌داری عاطفی دچار است و در مواقعی که کنترل خود را از
دست می‌دهد، به طرز هیستری می‌خندد. آرتور که در وضعیت بدی به سر می‌برد،
دانلود رایگان سریال Mindhunter با لینک مستقیم
دانلود سریال شکارچی ذهن کیفیت عالی 1080p
دانلود سریال خارجی شکارچی ذهن Mindhunter
 فصل دوم 18 مرداد 98

درباره سریال :  شکارچی
ذهن ، سریالی جنایی و مهیج است که توسط دیوید فینچر و جو پنهال ساخته شده
است. این سریال داستان دو مامور پلیس در سال ۱۹۷۹ را روایت می‌کند که با
قاتلان زنجیره‌ای درگیر هستند. هولدن فورد و بیل تنچ با بررسی قتل‌های
زنجیره‌ای و صحبت با خود قاتلان از حقیقت‌های هولناکی مطلع می‌شوند و…
.
خب من از نشست یه چند ساعتی هست اومدم. به نظرم خیلی خوب بود. یعنی اگه کسی عاقل باشه از بچه های دانشگاه دنبال میکنه. چون من دلم خیلی براشون میسوزه این همه خرج میکنن به قول اقای پور ازاد نه فقط پول که وقتو بهترین دوران زندگی این چیزا. دلم میسوزه چون دیگه استادی نیست که دغدغه اش آموزش باشه که دانشجورو روش کار کنه زیر نظر بگیره که کجاست چی میدونه کجای کاره. من واقعا جزو کساییم که خوشبخت هستم که یه کسی بود تا بهم یاد بده و ذهنمو باز کنه که جریان از چه ق
دارالترجمه یا همان خانه ترجمه در اصطلاح تحت‌اللفظی آن به معنای محل کار مترجم است، مترجمین در دارالترجمه به ترجمهٔ تخصصی و عمومی می‌پردازند. در آنجا آموزش می‌بینند و با متدهای جدید ترجمه آشنا می‌شوند.
در دارالترجمه و خصوصاً در حوزهٔ زبان انگلیسی و فرانسه و آلمانی به دانش‌پژوهان آموزش‌های ویژه داده می‌شود، روش‌های ترجمهٔ طبیعی بررسی می‌شوند، مقالات حوزهٔ زبان‌شناختی هم در زبان‌های مبدأ و هم‌زبان مقصد انجام می‌شود و بررسی‌های زیا
از سال 2003 5 رنگ - گروهی که در حال حاضر از چهار طراح ایرانی مجهز تشکیل شده است: مجید عباسی ، ساعد مشکی ، علیرضا مصطفی زاده و بیژن سیفوری - سه نمایشگاه آموزش تایپوگرافی حروف فارسی در ایران برپا کرده اند.
اعضای The 5th Color نمایانگر نسلی از طراحان هستند که در دو دهه اخیر نقش مهمی در شکل گیری و تقویت آموزش تایپوگرافی حروف فارسی در ایران داشتند. ساعد مشکی با طراحی های خود تایپوگرافی را در فروشگاه های موسیقی و کتابفروشی ها آورده است. در چند سال گذشته وی به
در این مطلب قصد دارم که یه معرفی یک از برترین فیلم های سال 2019 یعنی فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس (Todd Phillips) و بازیگری خیره کننده زیبا و فوق العاده واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) در نقش جوکر و رابرت دنیرو (Robert De Niro) در نقش موری فرانکلین یک مجری برنامه آخر شب اشاره کرد و در آخر هم یکی از برترین سایت ها در زمینه دانلود زیرنویس فیلم و زیرنویس سریال  را به شما معرفی کنیم که در حرفه و زمینه کاری خود و دانلود زیرنویس بسیار حرفه ای و فعال است امیدوارم از ای
مقالهٔ «تحلیلی پیرامون فراز و فرود اخباریان» در شمارهٔ ۳۸ (تابستان ۱۳۹۷) فصلنامه علمی و پژوهشی «تاریخ اسلام و ایران» چاپ شد.
فایل تمام‌متن مقاله را از اینجا دریافت کنید. چکیدهٔ مقاله به شرح زیر است:
حرکت اخباری‌گری، صورت‌بندی مجددی از طریقة محدثان بود که توسط محمدامین استرآبادی در سدة یازدهم آغاز شد. این حرکت حدود یک و نیم سده بر سرزمین‌های شیعی سایه گستراند. دربارة توفیقات این جریان در ایران و عراق معمولاً بیش از اندازه اغراق شده است، گ
درباره برند:
Thomas Jacob Hilfiger طراح مد و فشن آمریکایی، موسس و بنیانگذار برند TOMMY HILFIGER در سال 1951 میلادی در المیرا نیویورک متولد شد. وی فرزند دوم از 9 فرزند خانواده بود و از کودکی به موسیقی، ورزش و دنیای فشن علاقه مند بود. بعد از فارغ التحصیلی در سال 1969 میلادی در یک بوتیک لباس مشغول بکار شد و پس از دو سال به همراه دو دوست خود بوتیک خود را راه اندازی کرد. بعد از مدتی بدلیل علاقه بیش از حد به طراحی، در کلاسهای طراحی مد ثبت نام کرد. سپس به نیویورک نقل مکان
چند ماه قبل بود که کتاب مردی به نام اوه را تمام کردم. این کتاب نوشته فردریک بکمن است و در سوئد مورد استقبال فراوانی قرار گرفت. در نتیجه فرناز تیمورازف که خود ساکن سوئد است آن را مستقیماً از زبان سوئدی به فارسی ترجمه کرده است. قهرمان داستان مردی است به نام اوه که پس از مرگ همسرش تصمیم به خودکشی می‌گیرد. در این میان شخصی پیدا می‌شود که به اوه کمک می‌کند که از آن شیوه زندگی و خلق و خوی عجیبش کمی خارج شود. دست بر قضا این شخص یک زن ایرانی است به نام پ
حدود 40 سال پیش رمانی منتشر شد با عنوان «چشمان تاریکی» (The Eyes of Darkness) به نویسندگی «دین کونتز» که در سال ۱۹۸۱ چاپ شد.
موضوع این کتاب در مورد یک ویروس است با نام «ووهان 400» و داستان درباره مادری است که فرزندش به طرز مرموزی ناپدید شده و پس از مدتی از شهر ووهان چین (منشأ ویروس جدید کرونا) سر در می‌آورد. مادر پسر برای یافتن او به ووهان می‌رود و در آنجا در جریان یک سلاح بیولوژیک (ویروس مصنوعی) جدید و خطرناک به‌نام «ووهان-۴۰۰» قرارمی‌گیرد که در آزمایشگ
پرسشنامه احساس مثبت به همسر
دید کلی : پرسشنامه احساس مثبت به همسر

توضیحات کامل :
پرسشنامه احساس مثبت به همسر
این پرسشنامه دارای 17 سوال برای اندازه گیری احساس های مثبت فرد نسبت به همسر خود است که در سال 1975 در کلینیک زوج درمانی دانشگاه ایالتی نیویورک ساخته شد. پایایی آن از طریق آزمون مجدد با فاصله 1 تا 3 هفته 93/0 ، ضریب همبستگی این پرسشنامه با سازگاری زناشویی 7/0 گزارش شد(توکونیز والیری،1981).
روش نمره دهی و تفسیر نتایج
پایایی (اعتبار) و روایی
منبع

در سال های اخیر، رویکردهای گوناگونی توسط مدیران ارشد شرکت ها و مصرف کنندگان پیرامون کیفیت شکل گرفته است. تحقیقات اخیر از وجود شکافی عمیق در درک و فهم ما از مقوله کیفیت، حکایت دارند. به نمونه‌هایی از این شکاف ها توجه فرمایید:
تحقیقی که در سال ۱۹۸۱ در بین مدیران ارشد اجرایی ۱۳۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی انجام پذیرفته است حاکی از آن است که سه مدیر از هر پنج مدیر بر این باور بودند که کیفیت همواره در حال رشد و بهبودی است و تنها ۱۳ درصد مدیران آمریکایی
«مایکل هور» که یکی از مشهورترین مزدور جهان به شمار آمد در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.
«هور» که با لقب «دیوانه» در جهان معروف بود و فیلم «غاز‌های وحشی» از داستان زندگی او الهام گرفته شده است در سن صد سالگی درگذشت.
وی پس از فرماندهی یگان نیرو‌های «مزدور» برای سرکوب یک قیام در کنگو در دهه ۱۹۶۰ به شهرت رسید.
شهرت اصلی «مایکل هور» به تلاش او در هواپیماربایی در کودتای سیشل آفریقا در سال ۱۹۸۱ برمی گردد. این اقدام منجر به زندانی شدن وی منجر شد.

پسر معروف
شل سیلوراستاین نویسنده، تصویرساز و آهنگسازی بسیار محبوب درتمام سال های اخیر بوده است. نثر او بسیار ساده و روان و طنزآلود است. کتاب های او در قالب داستان های کوتاه یا مجموعه آیتم های طنزآلود است و مخاطب آنها غالبا کودکان هستند، هرچند در طول سالیان، بزرگسالان نیز همیشه از کتاب های او استقبال کرده اند تا جاییکه یکی از القاب او "مردی که کودکی اش را در چمدانی با خودش میبرد" است. نوشتار کتاب های سیلوراستاین به هیچ وجه در کلیشه های مرسوم نمیگنجد، ا
ویروس کرونا که این روز‌ها به داغ‌ترین سوژه خبری جهان تبدیل شده، بیش از ۴۰ سال پیش موضوع یک رمان علمی - تخیلی بوده است!رمان «چشمان تاریکی» (The Eyes of Darkness) که در سال ۱۹۸۱ توسط «دین کونتز» -نویسنده آمریکایی- نوشته شده، درباره یک ویروس مرگبار به نام «ووهان-۴۰۰» است که به عنوان یک سلاح بیولوژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.البته شباهت ویروس جدید کرونا با آنچه در این رمان قدیمی درباره آن نوشته شده، تنها به خاستگاه آن که شهر «ووهان» چین است، محدود نمی
نام فیلم: جوکر – Joker | ژانر: جنایی، درام، هیجان انگیز | محصول آمریکا | تاریخ انتشار: 2019
زبان: دوبله فارسی + انگلیسی | مدت زمان: 01:54:39 | زیرنویس فارسی: دارد
حجم: متفاوت با هر کیفیت | کیفیت: HDRip | امتیاز: 8.8 از 10
خلاصه داستان:سال ۱۹۸۱، مرد میانسالی به نام آرتور فلک به همراه مادرش پنی در شهر گاتهام زندگی می‌کند. آرتور به عنوان دلقک در مهمانی‌های مختلف ظاهر شده و خرج خود را اینگونه درمیاورد. گاتهام با جرم و جنایت‌های سازمان‌یافته مواجه شده و فقر و بیکاری
بهترین روش برای نوشتن متون انگلیسی (2)
در مقاله قبل درباره اهمیت انتخاب بهترین موسسه زبان در ابتدای مقاله صحبت کردیم.
همانطور که میدانید تمام زیر و بم زبان انگلیسی را تنها در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسیمیتونید فرا بگیرید.
آموزشگاه زبان خوب دارای اساتید حرفه ای و محیطی جذاب میباشد که شما را علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی میکند.
اگر هدفتان برای یادگیری زبان انگلیسی جدی است،  اولین قدم پیدا کردن بهترین آموزشگاه زباناست.
بهترین موسسه ز
بیوگرافی و زندگی نامه ی انگین اکیورک
بیومیو : انگین اکیورک به انگلیسی Engin Akyürek در 12 اکتبر 1981 در شهر آنکارا، ترکیه متولد شد.
پدرش کارمند دولت و مادرش خانه‌دار است.
قد او 187 سانتیمتر است.
ثروا او حدود یک میلیون دلار تخمین زده می شود.
انگین
در سال 2002 در رشته تاریخ و زبان از دانشگاه آنکارا فارق التحصیل شد. او
پس از فراغت از تحصیل به امور خیریه از جمله کمپین کمک به قربانیان زلزله
ترکیه پرداخت. او در سال 2004 تنها دو سال بعد از فارق التحصیلی از
دانشگاه

لازم است ابتدا در مورد تقسیم بندی نسل ها، توضیح کوتاهی بدهم. این تقسیم بندی به شناخت خصوصیات، شرایط محیطی و تاریخی و توانایی های هر نسل کمک می کند. به تبع آن در هر مقطع زمانی، نیازهایی که باید برآورده شوند، شناسایی می شوند. متولدین سالهای 1965 تا 1980 (حدودا 1344 تا 1359) نسل ایکس (Generation X)، متولدین سال های 1981 تا 1996 (حدودا 1360 تا 1375) نسل وای (Generation Y) یا (Millennials) و متولدین سال های 1997 تا اوایل 2010 (1376 تا اوایل دهه 1390) نسل زِد (Generation Z) می باشند. به عبارت دیگر، نسل
مقاله تموم شد من موندمو منو یه عالمه چیز که تو ذهنمه. چقدر از این حس تموم شدن یه چیز خفن متنفرم این که دیگه ادامه نداره. و تموم شده. اما من هنوز هیجان زدم سعی کردم خودمو آروم کنم اما این کار احمقانه ای بزار سرخوشی همه وجودتو بگیره. فقط فرانسوی خوندمو این مقاله رو دوباره میخوام مقاله رو بخونمو همچنان فرانسویو بعدش زبان تکالیفم مونده و بعدشم باقی کارا تا هروقت که شد بیدار میمونم. چقدر کار دارم خدای من. دلم میخواد عکاسی کنم دلم میخواد برم بیرون و

زادگاهش

بیانسه، زاده ۴ سپتامبر ۱۹۸۱، خواننده، ترانه ‌سرا و هنرپیشه آمریکایی است. او در تگزاس به دنیا آمد و از کودکی در مسابقات مختلف خوانندگی و رقص شرکت کرد و در اواخر دهه ۱۹۹۰ به عنوان خواننده اصلی گروه آراندبی دستینیز چایلد به شهرت رسید. با مدیریت پدرش متئو نوولس، این گروه از پرفروش‌ترین گروه‌های موسیقی دخترانه شد. پس از وقفه‌ ای چند ساله، بیانسه اولین آلبوم خود به نام «به طرز خطرناکی عاشق» را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرد که پنج جایزه گ
بیوگرافی و زندگی نامه ی کامل کان اورگانجی اوغلو
بیومیو : کان اورگانجی اوغلو به ترکی Kaan Urgancıoğlu در 8 مه 1981 در ازمیر، ترکیه متولد شد.
با بازی در نقش عامر سریال اکیا یا کارا سودا به شهرت رسید.
قد او 183 سانتیمتر و وزن او حدود 75 کیلوگرم می باشد.
کان اورگانجی و همسرشکان پسر عموی توفیق اورگانجی بازیگر ترک می باشد.
یک
برادر به نام جان اورگانجی دارد، کان به تازگی عکسی در اینستاگرام در کنار
برادرش منتشر کرده که طرفدارانش از شباهت این دو هیجان زده شده بود
تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۱۴۷۶ دلار و ۷۸ سنت رسید.
رویترز گزارش داد، در حالی که اظهارنظرهای ضد و نقیض از سوی مقامات چینی و آمریکایی در مورد توافق تجاری اعلام شده در هفته گذشته موجب تداوم نگرانی سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا امروز افزایش جزئی را شاهد بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۱۴۷۶ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۰۱ درصد رشد به ۱۴۸۰ دلار و ۷۰ سنت رس
میخوام بعد از مدتها باز مقالهٔ سکوت دیدن رو بخونم اگه بتونم امشب تا صبح. برای خوندنش حتی برای چندمین بار ذوق دارم که قراره بهتر بفهممش و یاداوری میشه برام و فکر میکنم راه رو نشونم میده. بقیه کارام هم مونده این چند روز اخر مرور گذاشتم واسه ۵۰۴ و فرانسوی و حالا کارای دیگه که جلو باید برده بشن بماند. چند روز تنبلی کردم باید اخر ماه رو یه جمع بندی خوب داشته باشم. به خصوص توی زبان. دقیقا باید زمان کار کردن روی زبان و خوندن کتاب رو مساوی بزارم جفتش ن
بهترین سایت های لباس خرید ترکیه ای
سایت بوینر ترکیه (Boyner)
یکی از سایت هایی که در زمینه فروش پوشاک با کیفیت فعالیت می کند سایت بوینر ترکیه است، بی شک خرید آنلاین از سایت بوینر ترکیه از انتخاب های اول تمامی کسانی است که به کیفیت و زیبایی پوشاک خود اهمیت می دهند.
بوینر(Boyner) یک شرکت خرده فروش ترکیه ای است که محصولات مختلف نساجی را به فروش می رساند. این فروشگاه در سال 1981 راه اندازی شد و با رشد چشم گیر توانست در سال 2013 حدودا 149 فروشگاه را در شهرهای مخت
درباره برند:
GUESS در سال 1981 توسط برادران Marciano ( Paul و Maurice ) در لس آنجلس تاسیس گردید. کمپانی GUESS که با تولید پوشاک مخصوصا جین کار خود را آغاز کرده بود با طراحی و تولید شلوار جین سنگ شور بسیار مورد توجه صنعت پوشاک قرار گرفت و طرفداران بسیاری جذب کرد بطوری که در دهه 80 میلادی محبوبترین برند جین محسوب می شد. GUESS رفته رفته به سنبل جوانی، ماجراجویی و زیبایی در زندگی مردم تبدیل شد. کمپانی GUESS طراحی عطر و ادکلن را در سال 2005 با تولید Guess for Woman آغاز کرد
درباره برند:
Beyonce خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی در سال 1981 در منطقه Houston تگزاس متولد شد. وی در سنین کودکی در مدارس هنرهای نمایشی ثبت نام کرد و به سرعت در زمینه خوانندگی و رقص پیشرفت نمود چنانکه به یکی از برترین و پر درآمدترین خواننده های آمریکا تبدیل شد و جوایز متعددی از قبیل MTV video music awards، Billboard millennium awards و Grammy را کسب کرد. Beyonce در سال 2010 با همکاری چند عطر ساز مطرح دنیا به نامهای Olivier Gillotin، Claude Dir، Bruno Jovanovic، Honorine Blanc  و Carlos Vinals برند عطر BEY
این شاید یکی از قابل تشخیص ترین ریت های گیتار در موسیقی محبوب باشد - شش شش نت یکسان که بعد از آن یک چهارم پایین می آید. اما جلسه ضبط فیلم بدست آمده از فیلم که زیرنویس فیلم "Under Pressure" را ایجاد کرد ، پر از تنش بین دیوید بووی و ملکه ، به ویژه فردی مرکوری بود.
برایان می ، گیتاریست ملکه ، در سال 2017 به مجله MOJO گفت: "فرد و دیوید شاخ ها را قفل کردند." اما این زمانی است که جرقه ها پرواز می کنند و به همین دلیل بسیار عالی به نظر می رسید. "
نه تنها آهنگ 1981 به یک حکم ج
درباره برند:

GUESS در سال 1981 توسط برادران Marciano ( Paul و Maurice ) در لس آنجلس تاسیس گردید. کمپانی GUESS که با تولید پوشاک مخصوصا جین کار خود را آغاز کرده بود با طراحی و تولید شلوار جین سنگ شور بسیار مورد توجه صنعت پوشاک قرار گرفت و طرفداران بسیاری جذب کرد بطوری که در دهه 80 میلادی محبوبترین برند جین محسوب می شد. GUESS رفته رفته به سنبل جوانی، ماجراجویی و زیبایی در زندگی مردم تبدیل شد. کمپانی GUESS طراحی عطر و ادکلن را در سال 2005 با تولید Guess for Woman آغاز کرد
بن دیویس، ترجمۀ حسام حسین‌زاده
مقدمۀ ترجمۀ فارسی
چند سالی از انتشار کتاب نه‌ونیم تز دربارۀ هنر و طبقه[1] (2013) گذشته است و کمی بیش از آن (2009) از پخش متن حاضر در قالب جزوه در مقابل یک گالری هنری می‌گذرد. گذر زمان تا حدودی معنای این متن را برایم تغییر داده است. اکنون کمی روشن‌تر از گذشته می‌بینم که صورت‌بندی‌هایش چقدر خاص است و چگونه متأثر از زمان و مکانی بسیار محدود و تاریخی مشخص شکل گرفته است: سنت آوانگارد و بانفوذ اروپایی-امریکایی؛ اقتصاد س
درباره برند:

Wolfgang Joop طراح مد آلمانی و موسس کمپانی JOOP! در سال 1944 متولد شد. وی در رشته روانشناسی تبلیغات تحصیل می کرد تا اینکه عنوان پروفسورای افتخاری طراحی مد از دانشگاه برلین را دریافت نمود. وی حرفه طراحی مد و فشن را در کنار همسر سابقش در سال 1968 آغاز کرد که حتی موفق به کسب جوایز متعددی شد. Joop بصورت حرفه ای هم بعنوان طراح و ژورنالیست مد و هم طراح آزاد در کمپانی های مد ایتالیا، فرانسه و آلمان مشغول بکار بود تا اینکه در سال 1978 با تولید اولین مجم
معروف ترین برند های لاک ناخن
امروز می خواهیم شما را با ۱۰ تا از معروف ترین برند های لاک ناخن آشنا کنیم که امروزه خیلی از دختر خانم ها و زنان وقت خود را در آرایشگاه های کاشت ناخن می‌گذرانند. چرا که ناخن یک یکی از از اعضای بدن است که زیبایی خاص را به خانمها می دهد.لاک ناخن یکی از لوازم آرایش های خانم ها هست که همیشه حداقل یک عدد در جعبه لوازم آرایش آنها پیدا میشود.لاک یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین محصولات آرایشی است که از زمان قدیم تا کنون ا
چگونگی نوشتن یک متن انگلیسی (2)
آیا درباره انتخاب بهترین موسسه زبان انگلیسی تا به حال تحقیق کرده اید؟ آیاد میدانید بهترین آموزشگاه زبان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
بهترین آموزشگاه زبان در حال حاضر، آموزشگاه زبان ایران اروپا است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است که هیچ یک از آموزشگاه زبان انگلیسی دیگر در سطح کشور این ویژگی ها را ندارند. یکی از این ویژگی ها ، داشتن کلاسهای بحث ازاد به صورت کاملا رایگان است. این کلاسها برای زبان آموز
معرفی سایت های خرید پوشاک از ترکیه
سایت بوینر ترکیه (Boyner)

https://shikfam.com/Boyner
یکی از سایت هایی که در زمینه فروش پوشاک با کیفیت فعالیت می کند سایت بوینر ترکیه است، بی شک خرید آنلاین از سایت بوینر ترکیه از انتخاب های اول تمامی کسانی است که به کیفیت و زیبایی پوشاک خود اهمیت می دهند.
بوینر(Boyner) یک شرکت خرده فروش ترکیه ای است که محصولات مختلف نساجی را به فروش می رساند. این فروشگاه در سال 1981 راه اندازی شد و با رشد چشم گیر توانست در سال 2013 حدودا 149 فروشگاه
دانلود فیلم خارجی جوکر Joker 2019 با دوبله فارسی
فیلم خارجی جوکر فیلمی در ژانر جنایت ، درام ، هیجان انگیز به کارگردانی تاد فیلیپس در سال 2019 ساخته شده است که در این فیلم بازیگرانی مانند واکین فینیکس، رابرت دنیرو ، زازی بیتز، فرانسیس کانروی، برت کالن ، در این فیلم نقش آفرینی کرده اند شما می توانید این فیلم را با دوبله فارسی و سانسور شده از سایت پیشگام مووی بصورت قانونی دانلود و دریافت نمایید.
دانلود فیلم جوکر 2019 دوبله فارسی
نام فیلم : Joker | جوکر
محص
خشکشویی لباس عروس با کمترین هزینه
خشکشویی لباس عروس با کمترین هزینه : برخی از عروس خانم ها به دلیل هزینه های خشکشویی ترجیح می دهند که لباس های خود را در منزل شستشو دهند. اما بعضی از لباس ها مانند لباس عروس از آن دسته لباس هایی هستند که باید به صورت حرفه ای شستشو شوند.
خشکشویی ها هزینه هایی که از مشتریان دریافت می کنند، نسبت به خدماتی که ارائه می دهند، بسیار مقرون به صرفه است. نرخ خشکشویی ها هر ساله اعلام می شود که کارکنان متناسب با نرخ اعلام شد
بالاخره بعد از چند ماه دست به یقه شدن با دنیای عجیب این کتاب، امروز، شنبه، بیستم بهمن، ساعت هفت‌وچهل دقیقه‌ی عصر، به صفحه‌ی چهارصدوشصت‌وهفتش رسیدم و تمومش کردم. عین دکترها وقتی که میخوان تاریخ مرگ متوفی رو اعلام کنن، گفتم! اما دنیاش برام تموم نشده. نمیشه. اون دنیای عجیب با اون آدمای اعصاب خرد کن عجیب ادامه پیدا میکنه. حتی ممکنه خوابشم ببینم!
غمگین‌کننده نیست؟ من وحشت مازاد دارم از دیر دیده شدن. به چه دردم میخوره وقتی یکی بیاد بالای قبرم و
دانلود پاورپوینت AIDS and Lentiviruses (زبان انگلیسی)

Introduction
Human immunodeficiency virus (HIV) derived from primate lentiviruses etiologic agents of AIDS
The illness was first described in 1981 and was isolated by the end of 1983
once infected, individuals remain infected for life
Within a decade, if left untreated, the vast majority of HIV-infected individuals develop fatal opportunistic infections as a result of HIV-induced deficiencies in the immune system.
AIDS the most important public health problems worldwide at the start of the 21st century.
Virion: Spherical & cylindric core
Genome: Single-stranded RNA, linear, positive-sense, diploid
Proteins: Envelope glycoprotein undergoes antigenic variation; reverse transcriptase enzyme contained insid
دانلود کتاب آموزش طراحی سایت از صفر تا صد از طریق لینک زیر برای آموزش طراحی سایت برای شما علاقه مندان قابل دسترس است.
دو اصطلاح UX و UI در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن ها بسیار مطرح و شنیده می شوند اما متاسفانه بارها به اشتباه به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند ! در این کتاب قصد داریم تا تفاوت UX و UI را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم . به بیان ساده UI مجموعه ای از صفحات و عناصر بصری مانند button ها و icon ها است که کاربر برای ارتباط با سایت یا برنامه
تعدادی از مطالعات قبلی در مورد ABR و آسیب شنوایی حسی دارای افرادی با این میزان افت شنوایی نبودند. ارتباط کاهش شنوایی با زمان نهفتگی موج V به طور واضحی توسط سن و جنسیت تحت تاثیر قرار می گیرد. افزایش زمان نهفتگی همراه شده با کاهش شنوایی به اشخاص مرد ( جوان و پیر ) محدود شده است. در مقابل افراد مونث اثر کاهش شنوایی را بر روی زمان نهفتگی نشان ندادند. دانشمندی در سال 1985 اثر آسیب شنوایی موجود در فرکانس بالا و  بیشتر از 40 دسی بل را در بین اشخاص جوان تر بر
پیش نوشت:این یادداشت نخستین یادداشت از مجموعه یادداشت هایی است که بنا دارم در خصوص سینمای جریان آلترنیتیو و تجربی سینمای ایران منتشر کنم.
پرویز کیمیاوی که اتفاقا قرابت اسمی جالب توجهی هم با مسعود کیمیایی داره (و سینماشون حسابی با هم فرق می کنه) به خاطر فیلم باغ سنگی در دهه ی پنجاه برلین جایزه می گیره و به قول خودش پیش از عباس کیارستمی ، اون نورچشمی جشنواره های خارجی بوده که بعد از انتقاداتی به اون ها ، این جایگاه رو کیارستمی میگیره.
کیمیاوی ک
جشنواره فیلم «ساندنس» بزرگ‌ترین جشنواره سینمای مستقل در آمریکا و از مهم‌ترین جشنواره‌های جهان محسوب می‌شود که توسط «رابرت ردفورد» بازیگر و کارگردان برجسته سینمای آمریکا در سال ١٩٨١ برای کشف و معرفی فیلمسازان و آثار مستقل سینمایی راه‌اندازی شد.سی و پنجمین جشنواره فیلم ساندنس از ۲۳ ژانویه تا ۲ فوریه (۳ تا ۱۳ بهمن) در ایالت یوتای آمریکا برگزار شد.
این جشنواره،جایزه بزرگ هیات داوران خود در بخش سینمای جهان و جایزه ویژه هیات داوران در بخش ف
هانری پوانکاره ١٨٥٤-١٩١٢ م ریاضی‌دان، فیزیک‌دان نظری و فیلسوف علم فرانسوی
علامه سید علی قاضی طباطبایی (١٨٦٦-١٩٤٧ م) عالم و عارف شیعی ایرانی
هارولد کلیتون یوری ١٨٩٣-١٩٨١ م شیمی‌فیزیک‌دان آمریکایی و کاشف دوتریوم
دوک الینگتون ١٨٩٩-١٩٧٤ م آهنگساز و پیانیست جاز آمریکایی
هیروهیتو ١٩٠١-١٩٨٩ م امپراتور ژاپن، ١٩٢٦-١٩٨٩ م
فرد زینه‌مان ١٩٠٧-١٩٩٧ م کارگردان آمریکایی زادۀ اتریش
زوبین مهتا ١٩٣٦-م رهبر ارکستر هندی
جری ساینفیلد ١٩٥٤-م استندآپ‌ک
الکساندر دوم ١٨١٨-١٨٨١ م تزار روسیه، ١٨٥٥-١٨٨١ م
جی. پی. مورگان (١٨٣٧-١٩١٣ م) بانک‌دار و سرمایه‌گذار آمریکایی
تورنتون وایلدر ١٨٩٧-١٩٧٥ م نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس آمریکایی
سیریماوو باندارانایکه ١٩١٦-٢٠٠٠ م نخست‌وزیر سری‌لانکا
ویلیام هولدن ١٩١٨-١٩٨١ م بازیگر آمریکایی
رضا سیدبدیعی (١٩٣٠-٢٠١١ م) کارگردان ایرانی آمریکایی
ایرج قادری ١٩٣٤-٢٠١٢ م بازیگر و کارگردان ایرانی
تئو آنجلوپولوس ١٩٣٥-٢٠١٢ م کارگردان و فیلمنامه‌نویس یونانی
شان
دن لاک کیست؟

دن لاک (Dan Lok) در تاریخ 24 نوامبر 1981 میلادی یا 1360 شمسی در کشور چین و شهر هنگ کنگ به دنیا آمد.
او نویسنده، سخنران، مشاور و یکی از برترین کارشناسان جهان در حوزه بازاریابی اینترنتی می باشد.
دن لاک به «پادشاه فروش کالای لاکچری و گران قیمت» معروف است و در همین زمینه خدماتی نیز ارائه می دهد اما درآمد اصلی او از سرمایه گذاری، فروش و کارآفرینی است . او همچنین جزو گران قیمت ترین مشاوران مالی در جهان هست.
او جزو میلیادر های خود ساخته ای است ک

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مشاور|خانواده|ازدواج|طلاق|خیانت|زوج|روانشناس